banner

Esquema Programa

DIJOUS, 25 de Maig 2017

MATÍ

HORARI PARANIMF  SALA CAPELLA AULA MAGNA 
8:45-9:00 LLIURAMENT DOCUMENTACI
9:00-10:30 TAULA RODONA: 

OPCIONS PER A LA MILLORA DE LA QUALITAT DELS PROCESSOS CARDIOLÒGICS
Moderadors:
Antoni Serra, Àngel Cequier
Ponents:
Andrés Íñiguez, Cristina Nadal, Antoni Bayés-Genís
COMUNICACIONS ORALS    
ARÍTMIES
Moderadors:
Axel Sarrias, Miguel Jáuregu
COMUNICACIONS ORALS  
INSUFICIÈNCIA CARDIACA
Moderadors:
Jesús Álvarez, Josep Lupon
10:30-11:15 CAFÉ (Claustre Ciencies) / VISITA POSTERS
11:15-12:15 TAULA RODONA  
Sessió conjunta SCC-CamfiC
Compartint objectius i afavorint sinèrgies entre especialitats per un millor abordatge de les cardiopaties cròniques
Moderadors: 
Román Freixa, Amparo Mena 
Ponents:
Pilar Magrinyà i Rull, Amparo Mena, Antoni Sánchez, Mar Domingo Román Freixa
TAULA RODONA 

Fins on baixar el colesterol
Moderadors:
Xavier Pinto, Pedro Botet
Ponents:
Imanol Otaegui, Fernando Civeira
TAULA RODONA 

Tractament del pacient diabetic amb cardiopatia: present i futur
Moderadors:
Manel Sabaté, Paola Beltran
Ponents:
Xavier Garcia-Moll, Manel Puig, Rafael Romaguera
12:15-13:15 TAULA RODONA 
 PROJECTE POST-IAM CATALUNYA
Moderadors:
Fina Mauri, Xavier Garcia-Moll
Ponents:
Paola Beltrán, Mar Domingo, Oona Meroño
TAULA RODONA 

Noves perspectives en la prevenció de fenòmens
tromboembòlics
Moderadors:
Ramon Brugada, Jaume Illa
Ponents:
Roger Villuendas, Antoni Martínez Rubio, Dabit Arzamendi
TAULA RODONA PATROCINADA
NOVARTIS

HHot topics en insuficiència cardíaca
Moderadors:
Anna García, Nicolás Manito
Ponents:
Carles Díez, Pedro Moliner, Sonia MirabetIACA
13:15-14:15




13:15- 15:00


DINAR
JARDÍN CENTRAL FERRÁN
SOLDEVILLA
TAULA RODONA 

Moderador:
Àngel Cequier
Ponents:
Alfredo Bardají, José Luis Ferreiro
TAULA RODONA PATROCINADA
MEDTRONIC - ST JUDE

Prevenció de la mort sobtada més enllà de la cardiopatia isquèmica. Comença a ser el DAI una reliquia del passat?

Moderadors:
Àngel Moya, Ignasi Anguera
Ponents:
Julio Martí, Concepción Alonso

TARDA

HORARI AULA MAGNA
RAMÓN I CAJAL SALA CAPELLA
15:00-16:30 TAULA RODONA:
Tractament actual de la malaltia del tronc comú
Moderadors:

Fernando Worner, Fina Mauri
Ponents:
Manel Castellà, Bruno García del Blanco, Alfredo Bardají
COMUNICACIONS ORALS CARDIOLOGIA CLÍNICA 
Moderadors: 
Vanessa Martínez, Antoni Carol
COMUNICACIONS ORALS INSUFICIÈNCIA CARDIACA
Moderadors:
Gabriel Vázquez, Eulàlia Roig
16:30-16:45 CAFÉ (Claustre Ciencies) / VISITA POSTERS
16:45 -18:15 TAULA RODONA: 
Reptes a la reperfusió en l’IAM amb elevació del ST
Moderadors:
Cosme García, Jaime Aboal
Ponents:
José Ortiz, Antònia Sambola, Albert Ariza
COMUNICACIONS ORALS
IMATGE
Moderadors:
Elena Ferrer Barbara Vida
TAULA RODONA
INFERMERIA
La Cardiopatia congènita: evolució al llarg de la vida
Moderadors:
Silvia Pérez, Silvia Vidorreta
Ponents:
Isaac Moll, Núria Serralonga, Assumpta Mas, Amor Aradilla
18:15-19:45 TAULA RODONA:
Tècniques d’imatge en pacients amb miocardiopaties
Moderadors:
Josep Mª Alegret, Miquel Gómez Pérez Ponents:
Laura Gutiérrez, María Sanz, Albert Teis
COMUNICACIONS ORALS
HEMODINÀMICA
Moderadors:
Gerard Martí, Xavier Freixa

COMUNICACIONS ORALS
INFERMERIA
Moderadors:
Isaac Moll, Jonatan Valverde
DIVENDRES, 25 de Maig 2017
HORARI PARANIMF CAPELLA  AULA MAGNA  RAMÓN I CAJAL
9:00-10:30 COMUNICACIONS ORALS CARDIOPATIA ISQUÈMICA AGUDA Moderadors:
Lluis Recasens, Carles Tomás
COMUNICACIONS ORALS
MALALTIA CORONARIA Moderadors:
Alessandro Sionis, Rosa Maria Lidon



TAULA RODONA: Casos Clínics dels Residents
Moderadors:
Esther Sanz, Diego Fernández, Daniel Rivero
COMUNICACIONS ORALS BÀSICA
Moderadors:
Joan Cinca, Carolina Gálvez
10:30-11:00 CAFÉ (Claustre Ciencies) / VISITA POSTERS
11:00 -12:30 CARDIOACTUALITAT 2016 Moderadors:
Enrique Galve, Joan Antoni Gómez-Hospital
Ponents:
Xavier Viñolas, Manel Sabaté, Josep Comín, Pilar Tornos, Guillem Pons
INFERMERIA:
Taller interactiu d’Electrocardiografia
Moderadora:

Gemma Berga
Ponents:
Xavier Alsina Mireia Niebla
12:30-13:00 Premi “Joan Codina Altés”
Sr. Carles Capdevila i Plandiura
13:00-13:30 Conferència Magistral
Professeur Alain Cribier
13:30 - 14:00 ASSEMBLEA DE LA SCC i lliurament beques i Premis
14:00-14:30 ESPAI PER L'EXPOSICIÓ DE LES BEQUES ATORGADES 2016
Moderadors:
Oriol Rodríguez Leor, José F. Rodríguez Palomares, Bieito Campos Ponents:
Marisol Ruiz-Meana, Josep Gómez Lara, Begoña Benito, Ana Barradas
14:30 CLAUSURA CONGRÈS